Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Kepsninėje kepti, kadagiais kvepiantys kiaulienos išpjovos kepsniai

Kepsninėje kepti, kadagiais kvepiantys kiaulienos išpjovos kepsniai

Porcijų skaičius: 4. Paruošimo laikas: gaminimas 80 min., kepimas 15 min.

Jei iškylausite miške, kiaulienos išpjovos kepsniams susmegti prisilaužykite kadagių šakelių. Šakelių pagaliukus nuvalykite nuo spyglių ir nusmailintais jų galiukais perverkite kepsnius, turėsite kvapnias ir originalias vaišes po atviru dangumi. Kepsninėje kepti, kadagiais kvepiantys kiaulienos išpjovos kepsniai yra visiškai neriebūs ir kepdami greitai praranda sultingumą, todėl apvyniojus juos šoninės juostelėmis, taip neišsausėja ir išlieka sultingi.

INGRIDIENTAI

Kepsniams:
 1. 1 kg kiaulienos išpjovos (man gavosi 8 kepsniai)
 2. 8 rūkytos arba vytintos šoninės bryzeliai
 3. 16 šalavijo lapelių
 4. 16 kadagio šakelių
Marinatui:
 • 2 a.š. grūdėtųjų garstyčių
 • 1 a.š. maltų pipirų mišinio
 • saujos šviežių čiobrelių
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • 2 a.š. medaus
 • 2 v.š. alyvuogių aliejaus
 • žiupsnelis druskos
Padažui:
 • 200 ml graikiško jogurto
 • 2 a.š. grūdėtųjų garstyčių
 • 2 a.š. gero alyvuogių aliejaus
 • 2 a.š. citrinų sulčių
 • druskos ir maltų juodųjų pipirų (pagal skonį)

PARUOŠIMAS

Kepsnius kepėme ant Cobb grotelių, mėsa taip čirškė, kad vos spėjome vartyti. Kadagių šakelių skleidžiamą aromatą pajuto net vaikai, juo lengvai persisunkė švelnūs mėsos gabalėliai. Kepsniai perverti kadagių šakelėmis atrodė labai neįprastai ir žaismingai. Tai tikrai puiki idėja, kurią labai rekomenduoju išbandyti.

Anksčiau dažnai pasvajodavau, kaip gera būtų kepti kepsninėje maistą ten, kur negalima kurti ugnies, pavyzdžiui: paplūdimyje, buto balkone, miesto parke, ar net laivelyje ant vandens? Pasirodo, yra tokia kepsninė Cobb su kuria galima iškylauti visur, kur tik panorėsiu. Ji labai kompaktiška ir sveria tik 4,5 kg, ją net galima užsimesti ant dviračio bagažinės, ir minti ieškoti gražiausios vietos iškylavimui.

Mes šį kart, taip ir padarėme, užsimarinavome kiaulienos išpjovos kepsnių, užsikėlėme kepsninę ant dviračio bagažinės ir patraukėme iškylauti.

Pirmiausiai kiaulienos išpjovą supjausčiau 4 cm storio gabalėliais.

Visus marinatui skirtus produktus gerai išmaišiau, skaninau kapotais čiobreliais ir užpylusi ant kiekvieno kepsnio gabalėlio jį įtryniau. Mėsą palikau marinuotis apie valandą.

Išmirkusius išpjovos gabalus apvyniojau šonine, o tarp mėsos ir šoninės iš abiejų pusių dar įsukau po du šalavijo lapelius. Apvyniotus gabalėlius persmeigiau dviem paruoštais kadagių iešmais, skersai ir išilgai.

Kepsnius kepėme ant tiesioginės ugnies po 4-6 minutes iš kiekvienos pusės, kol kepsniai gerai apskrudo, bet vis dar liko sultingi.

Iš anksto buvau pasigaminusi jogurtinį garstyčių padažą prie kepsnių, kuris labai tiko ir prie pjaustytų šviežių daržovių. Padažui skirtus produktus paprasčiausiai išmaišiau, kol jie tapo vientisu padažu.

Labai puikūs kepsniai gavosi, kvepėjo kadagių mišku, buvo apskrudę, bet sultingi. O kadagių iešmeliai, tai man, tiesiog, šios vasaros atradimas!

Skanių kepsnių!

P.S. Labai puikūs kepsniai gavosi, kvepėjo kadagių mišku, buvo apskrudę, bet sultingi. O kadagių iešmeliai, tai man, tiesiog, šios vasaros atradimas!

Recepto šaltinis: Sezoninė Virtuvė

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.