Ieškok paparčio simboliu pažymėtų prekių su išskirtiniais pasiūlymais!🌿

Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Prancūziški dešrainiai

Prancūziški dešrainiai

Porcijų skaičius: 6. Paruošimo laikas: gaminimas 20 min., kepimas 15 min.

Labai panašius dešrainius prieš gerą mėnesį, kaip greitą gatvės užkandį, valgėme paryžiuje. Prancūziški dešrainiai sužavėjo vaikus tikromis, labai didelėmis ir storomis dešrelėmis, įspraustomis į traškią prancūzišką baguette. Kai savaitgalį vasarnamyje „atidarinėjome“ kepsnių sezoną, vaikai be konkurencijos, buvo tik už prancūziškus dešrainius. Stengdamasi atkartoti kelionėje ragautus dešrainius, juos papildomai dar skaninau karamelizuotais svogūnais, bet čia puikiai būtų tikęs ir svogūnų džemas.

INGREDIENTAI

 • 6 naminės kiaulienos dešrelės (storos)
 • 2 prancuziškos baguette

Karamelizuotiems svogūnams:

 • 6 mėlynieji svogūnai
 • 2 a.š. rudojo cukraus
 • 2 v.š. gero balzaminio acto
 • druskos, maltų juodųjų pipirų, dž. čiobrelių (pagal skonį)
 • alyvuogių aliejaus (kepimui)

Padažui:

 • 2 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 2 a.š. grūdėtųjų garstyčių
 • 2 a.š. medaus
 • 2 a.š. obuolių acto
 • druskos, stambiai maltų juodųjų pipirų (pagal skonį)

PARUOŠIMAS

Kai Druskininkų turguje pas jau pažįstamą mėsininkę radau vytintų dzūkiškų dešrelių, supratau, kad jos kuo puikiausiai tiks šiems, valstybinių sienų nepaisantiems, dešrainiams.
Storos, naminės, kokybiškos mėsos dešrelės, turbūt, svarbiausias šių dešrainių akcentas.
Kadangi, nutirpus sniegui, vasarnamio kieme laukė darbingas savaitgalis, greitai pasikūrėme kompaktišką Cobb kepsninę ir pasičirškinome dzūkiškų dešrelių, kurias kimšome į skrudintą prancūzišką baguette, o ant viršaus tepėme karamelizuotų svogūnų.
Greitai, bet skaniai pavalgę ir vėl su grėbliais skubėjome prie pernykščių lapų krūvų, juk balandis – švaros mėnuo.

Iš anksto pasigaminau karamelizuotus svogūnus. Mėlynuosius svogūnus nulupau ir supjausčiau plunksnelėmis. Keptuvėje ant aliejaus apkepiau svogūnus, tada sumažinau ugnį ir kokias 10-15 minučių juos lėtai vis pamaišydama kepiau. Kai svogūnai tapo skaidrūs juos skaninau cukrumi, druska, pipirais. Galiausiai supyliau kelis šaukštus kokybiško balzaminio acto ir maišiau, kol jis nugaravo. Svogūnų pagardą galima pasiruošti iš anksto ir laikyti šaldytuve, o valandą prieš vartojimą jį reikėtų išimti iš šaldytuvo, kad kiek sušiltų.

Visus padažui skirtus ingridientus šakute suplakiau į vientisą masę. Dešreles subadžiau kelis kartus šakute.

Kepsninę paruošiau kepimui ant ne labai kaitrios tiesioginės ugnies. Dešreles vis pavartydama, kad apskrustų, kepiau apie 5-8 minutes. Kai dešrelės apkepė, jas iš abiejų pusių tepiau garstyčių padažu ir dar pavartydama kepiau 5 minutes.

Prancūzišką baguette perpjoviau į tris dalis, kurias įpjoviau išilgai. Duonos išklotines trumpai paskrudinau ant kepsninės grotelių.

Kai dešrelės buvo iškepusios, o duona apskrudusi kiekvienas sau gaminomės dešrainius. Ant duonos guldėme dešreles, o į jos šonus kimšome karamelizuotų svogūnų. Vaikai dešrainius papildomai skaninosi pomidorų padažu, mano Mielasis – garstyčiomis, o man pačiai prie jų nieko daugiau ir netrūko. Dešrainius gerai suspaudėme ir valgėme, grietai, bet labai skaniai.

Kokybiškų ir skanių dešrainių!

Recepto šaltinis: Sezoninė Virtuvė

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.