📦 Nemokamas pristatymas perkant už 150 eurų ir daugiau.

Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Kaip išsirinkti anglinį grilį?

Kaip išsirinkti anglinį grilį?

Norintieji įsigyti anglinį grilį gali rinktis net iš kelių anglinių grilių tipų: keramikinių kamado, metalinių kamado, anglinių grilių (kettle) ir kelioninių COBB grilių. Taigi, kyla klausimas, kada kurį tipą geriau pasirinkti, kokie jų privalumai ir kokie trūkumai.

 

Keramikiniai kamado griliai

Keramikiniai kamado griliai tiks tiems, kas planuoja kepti ilgus kepimus - po 8 ar 10 val., kadangi keramikinių grilių pagrindinis privalumas tas, kad keramika gerai išlaiko karštį. Prieš renkantis šio tipo grilių reikėtų įsivertinti ne tik privalumus, bet ir trūkumus. Keramikinio griliaus paviršius taip stipriai įkaista, kad jei prisilies vaikas, stipriai nudegins. Taip pat keramika yra neatspari smūgiams, todėl per laiką susidėvėjus tarpinėms, gali skilti dangtis nuo stipraus smūgio uždarant. Dėl šios priežasties rekomenduojame rinktis Proflame kamado grilių, kuris turi amortizuojančią detalę, kuri sušvelnina smūgį uždarant griliaus dangtį. Dar reikėtų įsivertinti, kad keramikiniai kamado griliai yra jautrūs temperatūrų kaitai, dėl to gali skilti. Be to, jie yra sunkūs, todėl nepatogūs dažnam nešiojimui.

 

Metaliniai kamado griliai

Metaliniai kamado griliai būna pagaminti iš dviejų sluoksnių metalo, tarp kurių yra termoizoliacija, dėl to jie ilgai išlieka karšti ir sunaudoja mažiau kuro. Be to jie yra atsparūs smūgiams. Tokių metalinių kamado grilių pavyzdžiai, galėtų būti BROIL KING Keg 2000 ir WEBER Summit kamado E6.

Anglinis kamado grilis BROIL KING Keg 2000 pagamintas iš metalinio korpuso, taip pat turi gerą termoizoliaciją, dėl to jo šonai karšti, bet prisilietus vaikui - nenudegins. Šis grilius yra tvirtas ir patvarus. Kadangi nebijo temperatūros kaitos priešingai nei keramikiniai kamado, todėl jiems galima naudoti ne tik anglis, bet ir anglies briketus.

Jei norite nerūdijančio plieno grotelių ir didesnio kepimo ploto, tuomet rekomenduojame anglinį grilį WEBER Summit kamado E6. Šis grilis irgi metalinis su termoizoliacija. Turi storas nerūdijančio plieno groteles, deflektorių, mobilius ardelius anglims ir GBS sistemą, su kuria galėsite kazane ruošti plovus ar troškinius. Šis modelis nebijo dūžių, smūgių, lengvas, turi ratukus. Greitai pasiekia aukštas temperatūras ir ilgai jas išlaiko.

 

Angliniai griliai (kettle)

Planuojantiems dažniausiai trumpus kepimus iki 4-5 val. ir tik retsykiais ilgesnius kepimus tiktų angliniai griliai (kettle). Šie griliai yra lengvi, turi ratukus - yra lengvai stumdomi, todėl nereiks prašyti draugo pagalbos pernešant. Angliniai griliai (kettle) atsparūs smūgiams. Be to jų kepimo plotas didesnis nei keramikinių kamado grilių. Anglinių grilių (kettle) kaina žymiai žemesnė negu kamado grilių.  Angliniai griliai (kettle) turi didesnį priedų asortimentą, su kuriais galite išsikepti daug gardžių patiekalų. Pavyzdžiui, iešmas - priedas picai. Palyginant anglinius grilius (kettle) su kamado griliais, tai kamado naudoja mažiau kuro, bet kelių priedų pagalba, pavyzdžiui, ardeliai anglims, galima taip pat išsikepti ekonomiškai. Kiti anglinių grilių (kettle) privalumai priklauso nuo pasirinkto konkretaus grilio modelio ir jo komplektacijos.

Anglinių grilių (kettle) pasirinkimas yra platus, taigi galite išsirinkti pagal savo poreikius. Galite rinktis skirtingų dydžių grilius. Būna 47 cm, 57 cm arba net 94 cm. skersmens grilių. Taip pat galite rinktis, ar grilius bus su ketaus, ar su nerūdijančio plieno grotelėmis. Galite kepti naudodami ne tik anglis, bet ir anglies briketus. Dalis Napoleon anglinių kettle grilių turi net 3 grotelių aukščio lygius. Taigi, pasirinkdami grotelių aukštį galėsite reguliuoti norimą kaitros kiekį. Taip pat dauguma anglinių (kettle) grilių turi pelenų kibirėlius, todėl galėsite lengvai išimti pelenus. O anglinis grilis WEBER Master Touch dar papildomai turi GBS (Gourmet BBQ System), dėl to galėsite įsistatyti norimą kepimo indą į esančią ertmę grotelėse ir gaminti plovą, troškinį ar kitą norimą patiekalą.

 

Kelioniniai COBB griliai

Kelioniniai angliniai COBB griliai yra lengvi – sveria nuo 3,6 iki 7 kg (priklauso nuo modelio), todėl ypač patogu vežtis kartu su savimi į kelionę, žvejybą ar medžioklę. COBB grilių konstrukcija unikali tuo, kad grilio šonai ir dugnas nekaista – visa šiluma yra nukreipiama į grilio vidų. Taigi, baigus kepti galite iš karto susidėti grilį į krepšį ir keliauti toliau. COBB grilis pagamintas iš nerūdijančio plieno, todėl yra patvarus, ilgaamžis ir nedūžtantis. Be to daugybė priedų leidžia išbandyti įvairius receptus. Taigi, su COBB galima gaminti bet kur, bet ką ir bet kada! Būtent dėl šios priežasties šis grilis yra vienas iš populiariausių kelioninių grilių.

O jeigu vis tiek dar sunku išsirinkti norimą griliaus modelį, tuomet užsukite į Griliai.lt prekybos saloną Kaune, Galindų g. 9. Mielai Jums patarsime ir padėsime išsirinkti.

 

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.