Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grilio anatomija: į ką atkreipti dėmesį renkantis

Grilio anatomija: į ką atkreipti dėmesį renkantis

Kad grilinimas taptų pačiu mylimiausiu hobiu, svarbu išsirinkti grilį, kuris leistų mėgautis tiek pačiu procesu, tiek rezultatu.

Laikas ištyrinėti grilį ir suvokti jo anatomiją: porceliano emaliu dengtos ketaus kepimo grotelės, šoninė viryklė, infraraudonųjų spindulių degiklis, riebalų surinkimo sistema, vidinės grilio plokštelės – tai ne tik techniniai terminai. Tai dalys, kurias derėtų išmanyti kiekvienas save gerbiantis grilinimo entuziastas!

Grilio kepimo grotelės: keturi tipai

Paprastai kepimo grotelės būna keturių tipų: chromuoto plieno, ketaus, porceliano emaliu dengtos ketaus grotelės ir grotelės, pagamintos iš nerūdijančiojo plieno. Kuo šios kepimo grotelės skiriasi tarpusavyje?

Chromuoto plieno kepimo grotelės paprastai būna plonos, pagamintos iš 3–4 mm skersmens plieno strypų. Plonos grotelės nesukaupia daug energijos, tad uždėjus kepsnį jos greitai atvėsta. Chromuotos kepimo grotelės nėra ilgaamžės, o susidėvėjus chromuotam paviršiui gali rūdyti.

Geresnis pasirinkimas yra storos ketaus kepimo grotelės. Jos sukaupia gerokai daugiau energijos, kepant staiga neatvėsta – vadinasi, ir maistas kepa daug efektyviau.

Porceliano emaliu dengtos storos ketaus kepimo grotelės turi papildomą apsaugą nuo aplinkos poveikio, t. y., nerūdija taip, kaip paprastos ketaus kepimo grotelės, tačiau susidėvėjus porceliano emalės sluoksniui, jos gali pradėti rūdyti. Paprastas ketaus groteles reikia labiau prižiūrėti ir, nuvalius metaliniu šepečiu, patartina suvilgyti aliejumi, kuris karštyje tirštėja ir sudaro nuo aplinkos poveikio apsauginį sluoksnį bei tuo pačiu sukuria neprikepantį paviršių.

Geriausias pasirinkimas – tai storos, nerūdijančio plieno kepimo grotelės. Paprastai tokios nerūdijančio plieno kepimo grotelės yra gaminamos iš 7,5–9,5 mm skersmens nerūdijančiojo plieno vientisų, aplinkai atsparių strypų, t. y., jie niekada nerūdija ir neturi jokių tarpinių sujungimų kepimo ploto viduryje, kur galėtų kauptis ir pridegti maisto ar riebalų likučiai.

Nerūdijančiojo plieno, storos, vientisų strypų kepimo grotelės ženkliai palengvina priežiūrą, nes valymo instrumentai niekur nekliūna, bei šio tipo grotelės visiškai nebijo dažno ir intensyvaus valymo šiurkščiais metaliniais šepečiais.

Visų tipų groteles patartina tepti karščiui atspariu aliejumi arba specialiomis „Non-stick“ priemonėmis, apsaugančiomis nuo gaminamo maisto prilipimo.

grilio grotelės, kepimo grotelės, ketaus grotelės, grilio grotelės, grotelės, nerūdijančio plieno grotelės, griliai, grilių priedai 

Kepimo grotelės su GBS sistema

Mėgstate įvairių pasaulio virtuvių valgius ir dažnai svarstote – pietums gaminti kinišką wok’ą su teriyaki padažu ar jūros gėrybes bei nevengiate improvizuoti? Jums privalu įsigyti grilį su GBS sistemos grotelėmis!

GBS – tai Gourmet BBQ System kepimo grotelės su išimama vidine grotelių dalimi. Prie šių grotelių galite pritaikyti įvairių GBS priedų, pavyzdžiui, wok keptuvė, picos akmuo, vištos skrudintuvas ir taip praplėsti griliavimo ir maisto ruošimo galimybes iki... begalybės!

GBS sistemos kepimo grotelės gali būti pagamintos iš ketaus arba nerūdijančio plieno.

gbs sistema, weber, weber priedai, weber gbs priedai

„Sizzle Zone“ ir „Rotisserie“: papildomi infraraudonųjų spindulių dujiniai degikliai

Kalbant apie dujinius „Napoleon“ prekės ženklo grilius, derėtų susipažinti su infraraudonųjų spindulių šoniniu arba vidiniu „Sizzle Zone“ bei infraraudonųjų spindulių horizontaliuoju „Rotisserie“ degikliais.

„Sizzle Zone“ degiklis – išsigelbėjimas tiems, kurie mėgsta gurmanišką, vidutiniškai keptą, gerai arba žaliai keptą jautienos steiką, tačiau ilgiau nebenori vakarieniauti prabangiuose restoranuose – kur kas labiau traukia savas sodas ar terasa ir naujasis hobis – grilis!

sizzle zone, infraraudonųjų spindulių degiklis, napoleon, napoleon griliai

Įprasti dujiniai degikliai pasiekia 400–600 °C kaitrą, kai tuo tarpu „Sizzle Zone“ pasiekia virš 800 °C. Tiesa, labiausiai tinka kepti jautienos steiką – riebesnę kiaulieną rekomenduojame kepti mažesnėje temperatūroje. Taip pat, jei reikia, galima degiklį naudoti kaip viryklę.

Pagrindiniai „Napoleon“ konkurentai – „Weber“ į šią naujovė atsakė ne ką prasčiau: sukūrė papildomą tarpinį degiklį, kuris taip pat sukuria didžiulę kaitrą. Pavyzdžiui, jau minėtoje GBS sistemos zonoje.

Tuo tarpu „Rotisserie“ infraraudonųjų spindulių horizontalusis degiklis yra skirtas kepti didesnius gaminius ant besisukančio iešmo sistemos. Turi svorio balansavimo sistemą, tad bet koks didesnis gaminys keps ir suksis tolygiai. Besisukantį maistą kepa apatiniai dujiniai degikliai, o horizontalusis degiklis – gardžiai apskrudina.

Taip pat horizontalusis „Rotisserie“ degiklis puikiai tinka šildyti viršutinio aukšto groteles – ypač pasiteisina įkaitinant ant grotelių uždėtą kordierito akmenį. Pavyzdžiui, ant įkaitusio kordierito akmens gurmaniškai apskrus mėsainių bandelės, karšti sumuštiniai ar net kepami sausainiai ir įdaryti pyragėliai.

Šildymo lentynėlė – antro aukšto grotelės

Jei jūsų turimas grilis turi antro aukšto groteles ir nelabai žinote, ką su jomis nuveikus, pateikiame kelis variantus. Visų pirma, antro aukšto grotelės tinka lėtai kepti maistą žemesnėje temperatūroje. Taip pat galima paskrudinti mėsainių bandeles, vaisius, daržoves ar padėti ką tik iškeptą valgį, jei laukiate vėluojančių svečių ir nenorite, kad maistas atauštų.

Šoninė viryklė

Patikėkite, nėra nieko patogiau, kai grilinant nereikia pirmyn atgal lakstyti į namų virtuvę. Šoninė viryklė yra skirta padažui, garnyrui ruošti, taip pat karštiems gėrimams pašildyti – grilis su šonine virykle neabejotinai atstos namų virtuvę.

šoninė viryklė, napoleon, weber, napoleon griliai, weber griliai

Riebalų surinkimo sistema

Grilinote gerą pusdienį ir nebeliko jėgų grilio priežiūrai? Ne bėda. Viena svarbiausių grilio dalių – riebalų surinkimo sistema su keičiamu dėklu. Ji užtikrina kelis labai svarbius dalykus: lengvesnę grilio priežiūrą bei sveikesnį grilinamą valgį.

Netikite? Tiesa yra ta: jei ant grilio kepate mėsos gaminį, ištirpsta net apie 40 % jo turimų riebalų! Riebalai nuteka tiesiai į keičiamą riebalų sistemos surinkimo indą. Tad ką veikti jums? Tereikės pilną indą pakeisti nauju – tai atliksite vos per kelias sekundes.

Pelenų indas

Angliniai griliai turi pelenų surinkimo indą, kuris paprastai būna atviras arba uždaras. Mes rekomenduojame rinktis uždarą pelenų indą: jis yra saugesnis, nes karšti pelenai yra surenkami tiesiai į uždarą, karščiui atsparų indą ir pelenų neišpučia vėjas.

Vidinės plokštelės

„Weber“ griliuose vidinės plokštelės vadinasi „Flavorizer Bars“, tuo tarpu „Napoleon“ – „Sear plates“. Kas tai per daiktas ir kam jis reikalingas?

Vidinės plokštelės, esančios tiesiai po degikliais, specialiai yra pakreiptos taip, kad surinktų nuo maisto varvančius riebalus ir juos nukreiptų riebalų sistemos link. Tie riebalai, kurie dėl didžiulės kaitros spėja išgaruoti, valgiui suteikia nepriekaištingą dūmo aromatą, o nespėję išgaruoti riebalai nuteka į riebalų sistemos indą. Taip degikliai ir grilinamas valgis apsaugomi nuo tiesioginės ugnies pavojaus.

Šoninės lentynėlės, ratukai, įrankių kabliukai

Kad grilis atstotų namų virtuvę ir būtų kur susidėti mėgstamiausius pagardus, marinatus, prieskonius, menteles, žnyples bei būtų paprasta grilį perstumti – verta rinktis grilį su šoninėmis lentynėlėmis, įrankių kabliukais ir ratukais.

Taip pat šoninės lentynėlės dažnai būna nulenkiamos – tai praverčia mažesnėse erdvėse, kai grilis žūtbūt turi tilpti jūsų balkone ar terasoje.

Vieta išmaniajam termometrui

Bus paprasta tapti tikru grilinimo guru! „Weber“ griliuose dažnai yra palikta vieta „iGrill3“ išmaniojo termometro moduliui integruoti. Išmanusis termometras leis stebėti grilinamo valgio temperatūrą telefone – nereikės pakelti dangčio. Galima atsitraukti per 15 m nuo grilio. Jei nutolsite labiau – termometras „užmigs“, o priartėjus per 0,5 m – vėl „pasižadins“. Nebereikės budėti prie kepamo maisto, laiką leiskite kartu su barbekiu vakarėlio svečiais!

igrill3, išmanusis termometras, igrill, weber, weber priedai, termometras, maisto termometras

Išmanusis termometras „iGrill3“ mobiliajame telefone leis stebėti maisto temperatūrą nuo kepimo pradžios iki pabaigos. Prie termometro jungiasi net keturi davikliai – vadinasi, vienu metu galėsite stebėti skirtingų gaminių temperatūras! Kiekvieną kartą svečiams ar šeimai patieksite idealiai iškeptus grilio valgius!

grilio anatomija, grilio sandara, grilis, griliai, grilio dalys, dujinis grilis, dujiniai griliai

Nežinai, kokį grilį rinktis? Atsakymą rasi perskaitęs įrašą „Top griliai pagal gyvenimo būdą“.
Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.