Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Šašlykai marinuoti juodoje arbatoje

Šašlykai marinuoti juodoje arbatoje

Porcijų skaičius: 6. Paruošimo laikas: marinavimas 5 val., kepimas 12 min.

Šašlykai marinuoti juodoje arbatoje – labai skanūs, traškūs išorėje ir sultingi viduje. Žolelės, arbata ir prieskoniai jiems suteikia pikantiškumo.

INGRIDIENTAI

  • 1,5 kg kiaulienos sprandinės
  • 100 g juodos arbatos (paprastos, be jokių priedų)
  • 2 svogūnai
  • ryšelio šviežių petražolių
  • 2 v.š. džiovintų bazilikų
  • 2 v.š. džiovintų raudonėlių
  • 1 a.š. maltų kalendrų
  • 1 a.š. stambiai maltų juodųjų pipirų
  • 1 a.š. druskos

PARUOŠIMAS

Šių kepsnių marinavimas vyksta keliais etapais, pirmiausiai marinuojame labai stiprioje arbatoje, o vėliau ją nupylus, dar ir prieskoniuose bei žolelėse, mėsa skaninama druska tik prieš pat kepimą. Ką tiksliai kepsniams duoda marinavimas arbatoje, atsakyti negaliu, nes jos skonis mėsoje tikrai nėra jaučiamas. Marinatas marinatu, bet aš visad sakiau, kad šašlykų skonis labai priklauso ir nuo to, kaip tą mėsą iškepsite.
Šiuo receptu pasidalino skaitytoja Gražina, kuri dalyvavo ir laimėjo Sezoninės Virtuvės ir Cobb organizuotame kepsnių konkurse. Dėkui, Gražina!

Iš anksto užplikiau arbatą, 100g arbatžolių užpyliau 1 l vandens ir leidau pritraukti. Gavosi tikrai labai stipri arbata, kurią plikau vėsti. Ataušusią arbatą perkošiau per sietelį, arbatžoles išmečiau.

Kiaulienos sprandinę supjausčiau gabalėliais ir užpyliau pagaminta juodąją arbata. Taip mėsą marinavau 3 valandas.

Po trijų valandų arbatą nupyliau, o mėsą sumaišiau su džiovintomis žolelėmis ir prieskoniais, pjaustytais svogūnais ir petražolėmis. Mėsą gerai ištryniau rankomis. Taip paruoštą mėsą marinavau dar 2 valandas.

Prieš pat kepant mėsą pagardinau druska ir suvėriau ant iešmų.

Šašlykus, kepėme kepsninėje ant įkaitusių anglių. Pirmiausiai iešmus su mėsa kelias minutes iš abiejų pusių apkepiau ant labai kaitrios tiesioginės ugnies, kad mėsa greitai apskrustų ir apsitrauktų traškia plėvele, kuri neleistų mėsai, ilgiau kepant, prarasti drėgmės. Tai daryti reikėtų kiek nuleidžiant iešmus arčiau įkaitusių žarijų, bet mano kepsninėje galima pačias žarijas kartu su dvigubu dangčiu pakelti arčiau kepsnių, o vėliau anglis nuleisti ir baigti kepti. Kai mėsa ganėtinai apskrus, ją reikia atitraukti toliau nuo žarijų ir baigti kepti ne ant tokios kaitrios ugnies, tai užtruks apie 10 minučių. Per tą laiką mėsa lėtai baigs kepti.

Šašlyką valgėme su šviežiais svogūnų laiškais.

Skanių kepsnių!

Recepto šaltinis: Sezoninė Virtuvė

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.