📦 Nemokamas pristatymas perkant už 150 eurų ir daugiau.

Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Mėsos suktinukai su džiovintomis slyvomis ir pelėsiniu sūriu

Mėsos suktinukai su džiovintomis slyvomis ir pelėsiniu sūriu

Porcijų skaičius: 5. Paruošimo laikas: gaminimas 15 min., kepimas 20 min.

Mėsos suktinukai su džiovintomis slyvomis ir pelėsiniu sūriu – tokius suktinukus labai patogu žiemą kepti lauke, nes juos pilnai galima pasiruošti namuose iš anksto, o lauke beliks tik mėsą folijoje užmesti ant kepsninės grotelių ir kepant kelis kartus pavartyti.

INGRIDIENTAI

 • 10 liesos kiaulienos nugarinės gabalėlių (karbonadų)
 • 30 džiovintų slyvų (po 3 kiekvienam)
 • 1 dėžutė „Memel Blue“ tepamo sūrio su mėlynaisiais pelėsiais
 • 1 a.š. džiovintų čiobrelių
 • druskos, maltų juodųjų pipirų (pagal skonį)

Padažui:

 • 5 v.š. tiršto graikiško jogurto
 • 1 v.š. tarkuotų krienų
 • 1 v.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
 • 1 a.š. citrinos sulčių
 • 1 a.š. cukraus
 • druskos ir maltų juodųjų pipirų (pagal skonį)

Gaminimui prireiks:

 • folijos
 • medinių dantų krapštukų

PARUOŠIMAS

Šiuo puikiu receptu pasidalino skaitytoja Jelena Rimavičienė. Man šie suktinukai labai patiko, nes kiauliena puikiai dera su džiovintomis slyvomis, o tepamas pelėsinis sūris yra vienas mėgstamiausių mano šeimoje.
Suktinukus su slyvomis gaminau visiškai pagal Jelenos receptą, tik kepiau juos ne namų orkaitėje, o lauko kepsninėje, bei pateikiau su graikiško jogurto ir krienų padažu.

Tokius kepsnius labai patogu žiemą kepti lauke, nes juos pilnai galima pasiruošti namuose iš anksto, o lauke beliks tik mėsą folijoje, užmesti ant kepsninės grotelių ir kepant kelis kartus pavartyti. Taip kepant nereikės nei šalti, nei purvintis rankų, nes mėsa bus švariai suvyniota folijoje, todėl rankas, laukdami kepsnių, galėsite šildytis gerdami karštas obuolių sultis .

Šį patiekalą kepiau daugiabučio namo kieme, nešiojama Cobb kepsninė tam labai tiko, nes ji beveik neskleidžia dūmų. Baigę kepti kepsninę užsinešėme namo ir dalimis išplovėme indaplovėje. Labai patogus reikalas.

Mėsos gabalėlius lengvai pamušiau kita ilgo peilio puse, kad jie kiek „paplonėtų“, bet tik labai švelniai, nesuardant mėsos struktūros. Gabalėlius įtryniau prieskoniais ir vieną jų pusę pilnai ištepiau pelėsiniu sūriu bei dėjau po tris švarias, vandenyje išmirkytas, džiovintas slyvas ant kiekvieno mėsos gabalėlio. Mėsą susukau į suktinuką, keliose vietose sutvirtinau mediniais krapštukais ir kiekvieną atskirai įsukau į foliją.

Padažui skirtas sudedamąsias dalis gerai išsukau šakute iki vientisos masės ir supyliau į užsukamą indelį, kurį galima lengvai transportuoti.

Suktinukus kepiau ant grotelių, virš įkaitusių žarijų. Jei kepate kepsninėje su dangčiu, tai jį uždenkite, reikės mažiau vartyti ir kepsniai greičiau iškeps, kažkur per 15-20 minučių. Jei jūsų kepsninė be dangčio kepsnius karts nuo karto apverskite ant kito šono, ir kepkite 5 minutėmis ilgiau.

Prieš pat kepimo pabaigą foliją iš viršaus kiek pradarykite ir leiskite kelias minutes kepsniui apskrusti. Patikrinkite peiliu, ar kepsniai pilnai iškepę, jei jau, tai nuvyniokite foliją ir pateikite su jogurtiniu krienų padažu. Aišku, patogiausiai būtų, jei prieš pateikiant iš suktinukų išimtumėte pagaliukus, bet kadangi valgoma lauke, tai juos gali išimti ir pats valgantys.

Skanių lauko kepsnių!

P.S. Tokius suktinukus, aišku, galima išsikepti ir namų orkaitėje. Kepkite įkaitintoje 200 laipsnių orkaitėje apie 20-25 minutes.

Recepto šaltinis: Sezoninė Virtuvė

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.