📦 Nemokamas pristatymas perkant už 150 eurų ir daugiau.

Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Lauže keptas sūris su pomidorų salotomis

Lauže keptas sūris su pomidorų salotomis

Porcijų skaičius: 4-6. Paruošimo laikas: gaminimas 30 min. + marinavimas.

Apie Lietuviškus sūrius galima būtų šnekėti ir šnekėti: rūgštūs varškės, saldaus pieno, rūkyti, džiovinti, kepti, su kmynais ir kitokiais prieskoniais. Kuo jau kuo, bet savo sūriais tikrai turime didžiuotis. Tikimės šis receptas – lauže keptas sūris su pomidorų salotomis – patiks ir jums.

INGREDIENTAI

Keptam sūriui:

  • saldaus pieno sūrio
  • kelių česnakų skiltelių
  • kelių šaukštų alyvuogių aliejaus
  • žiupsnelio druskos ir pipirų
  • „viduržemio jūros regiono“ prieskonių mišinio

Salotoms:

  • pomidorų
  • kelių  česnakų galvučių
  • cukraus, druskos, maltų pipirų
  • balzaminio acto ir alyvuogių aliejaus

PARUOŠIMAS

Vasarodami kaime gauname šviežių naminių sūrių, o ten sūrius, jei jau gamina, tai tikrai ne mažus, per kartą ar du sunku suvalgyti. Jeigu atlieka koks galiukas saldaus pieno sūrio, kepame jį ant laužo, kad būtų patogiau valgyti, persmeigiame iešmeliu. Prie tokio sūrio puikiausiai tinka aštrios naminių pomidorų salotos pagal mano vyro mamos receptą: mėsingi pomidorai iš Močiutės šiltnamio ir daug daug šviežio česnako iš gretimos lysvės…

Šį kartą sąmoningai prie ingridientų nenurodau kiekių, čia svarbiau idėja, o kiekvienas pasirinks kiek ir ko gaminti pats. Tai labai skani vegetariška vakarienė prie laužo – aromatingas keptas sūris su aštriomis pomidorų salotomis.

Saldaus pieno sūrį (varškės sūris čia netiks) supjausčiau storokais gabalais, kad būtų patogu verti ant pagaliuko. Sūrį su pagaliukais sudėjau į gilesnę lėkštę, apšlaksčiau alyvuogių aliejumi, apibėriau prieskoniais, įspaudžiau česnako ir gerai rankomis įtryniau į sūrį, palikau marinuotis kelioms valandėlėms.

Per tą laiką pagaminome salotas. Pomidorus supjaustėme apie pusės centimetro storio apvaliais griežinėliais ir gražiai išdėliojome didelėje plokščioje lėkštėje. Ant kiekvieno griežinėlio pylėme po žiupsnelį druskos ir cukraus (gali pasirodyti per daug, bet jis greit ištirpsta), ant kiekvieno griežinėlio spaudėme sočiai česnako ir lengvai apipylėme balzaminiu actu bei alyvuogių aliejumi (vėlgi, kiekvieną pomidoro griežinėlį atskirai). Taip paruoštos salotos turi pasimarinuoti kokią valandėlę kitą. Labai gražiai tokios salotos atrodo pagamintos iš skirtingų spalvų pomidorų: geltonų, raudonų, žalių (sunokusių, bet žalios spalvos rūšies).

Per tą laiką sukūrėme laužą ir laukėme kaitrių žarijų. Ant grotelių viršaus dėjome sūrį pervertą pagaliukais ir vartėme iš visų keturių pusių, kad vienodai apkeptų. Idealiai iškepto sūrio viršus turi būti traškus ir apkepęs, o vidus minkštas.

Skanaus!

Recepto šaltinis: Sezoninė Virtuvė

Ankstesnis įrašas
Kitas pranešimas
Grįžti į PATARIMAI

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad prieš publikuojant komentarus, jie turi būti patvirtinti.